- Den vrby, 15. Žluten 862 -
       Shrbená postava v roztrhaném plášti se ploužila rozmoklou ulicí. V patách ji následoval barbar v blyštivé zbroji s šátkem přes oči. Jedna ruka nepřítomně kreslila ve vzduchu ledabylé tvary, jakoby dirigovala neexistující orchestr. Druhá ruka však nenápadně, ale pevně, tiskla jílec meče, který nenápadně vykukoval zpod šedivého pláště. Nikdo tenkrát netušil, co se od těch dvou dalo čekat. A to byl začátek konce... 
Družina Zde naleznete popis všech členů družiny působících na Asterionu, žijících, mrtvých či nezvěstných

Obyvatelé Asterionu Zde se nachází soupis všech důležitých postav, které na svém tažení družina potkala. Soupis obsahuje i stručný popis jednotlivých postav a odkazy do textu kroniky, kde se jejich výskyt objevuje.

Nestvůry Zde je soupis všech nestvůr, kterým družina musela na svém tažení čelit. Soupis obsahuje stručný popis a odkazy do textu kroniky, kde se jejich výskyt objevuje.
Materiály vychází v základu z modulu Asterion pro dračí doupě autorů Jiřího Buchty, Vladislava Čecha, Karla Makovského, Martina Bláhy a dalších. Přímé události, konkrétní lokace nezahrnuté do zveřejněných map autorů a část postav jsou vlastním výtvorem.
- Kontakt: webmaster@usvitdobrodruhu.cz -
Další informace o obecném světě Asterionu na: www.asterionrpg.cz
Aktualizováno: 10. ledna 2015
- Johan Jan Veverka 2007 -